Poradnik

Zdobądź natychmiast darmowy raport z tekstami na podryw zapisując się poniżej. Ponadto będziesz otrzymywać porady o uwodzeniu kobiet.

Jak zdobyć dziewczynę - darmowe ebooki

Polecamy

Jak pokonać nieśmiałość - okładkaTajemnice uwodzicieli - okładka - sprawdź Sekrety uwodzenia - okładka - sprawdź

Jestem nieśmiały... co robić?

Jeśli należysz do nieśmiałych facetów, to wcale nie oznacza, że musisz się izolować od ludzi, spędzać samotne godziny w domu i nie mieć dziewczyny. Nawet najbardziej skrępowana osoba może spełniać swoje marzenia i osiągać szczyty. Trzeba się tylko tego nauczyć.

Poniżej znajdziesz kilka podstawowych wskazówek jak sobie radzić z nieśmiałością w stosunku do kobiety.

Analiza nieśmiałości

Na samym początku warto, abyś zastanowił się dlaczego jesteś nieśmiały? Co powoduje najczęściej, że zamykasz się w sobie i unikasz kontaktów z ludźmi? Czy częściej jesteś zdenerwowany w towarzystwie kobiet, czy mężczyzn? Czy wszystkie rodzaje relacji męsko-damskich wywołują w Tobie stres? Dokładna analiza nieśmiałości pomoże Ci wytypować najważniejsze problemowe punkty, z którymi przyjdzie Ci pracować. Ważne jest, abyś umiał sprecyzować, jakie kobiety wywołują w Tobie nieśmiałość, oraz jakie sytuacje z nimi związane ją potęgują. Czy są to kobiety ambitne i przebojowe, czy może spokojne, ale otwarte? Możliwe, że nieśmiałość ogarnia Cię w obecności każdej kobiety, lub tylko w towarzystwie kobiet, które Ci się podobają i są dla Ciebie atrakcyjne?

Określenie przyczyny lęku i skrępowania daje Ci szanse na przełamanie barier, a co za tym idzie, pozwala pracować nad własną osobowością i charakterem. W relacjach męsko–damskich taka Twoja praca może wpłynąć korzystnie nie tylko na zawieranie nowych znajomości, ale również na ich podtrzymywanie i stopniowe przekształcanie. Jednym słowem, od koleżeństwa do małżeństwa.

Przełam pierwszy lęk

Najczęściej pierwszy stres pojawia się wówczas, gdy masz nawiązać wstępną rozmowę z dziewczyną, która Ci się podoba. Nieśmiałość sprawia, że nogi masz jak z waty i nie potrafisz nawet do niej podejść. Wówczas musisz przede wszystkim uwierzyć w siebie. Zastanów się co może dodać Ci odwagi. Postaw na przykład na nowe, modne ciuchy, ładną wodę toaletową, fryzjera czy stylistę. Jeśli należysz do bardzo nieśmiałych, wówczas lepiej zrezygnuj z samodzielnego poprawiania wizerunku, ponieważ w ten sposób możesz dołożyć sobie jeszcze innych stresów typu: czy dobrze się uczesałem? Zdecyduj się na specjalistów, którym możesz zaufać i dzięki którym poczujesz się pewniej we własnej skórze.

Już na samym początku odstaw używki. Ani alkohol, ani papierosy nie pomogą Ci przełamać własnej nieśmiałości, mogą natomiast dostarczyć niepotrzebnych kłopotów. W relacjach z kobietami mogą również zacierać Twój prawdziwy wizerunek i sprawić, że będziesz postrzegany jako zupełnie inna osoba, a w Twoim przypadku liczy się przede wszystkim szczerość.

Jeśli chcesz się lepiej poczuć i nie czuć zażenowania w czasie pierwszej rozmowy, nie pozwól aby coś Cię rozpraszało i dekoncentrowało. Pamiętaj zatem o świeżym oddechu, czystych paznokciach i koszuli.

Przyznaj się do swojej słabości

Pierwsza rozmowa to drugi ważny krok, który musisz wykonać, aby poderwać dziewczynę. Dla niektórych jest on znacznie trudniejszy od wstępnych przygotowań, ponieważ nie są przekonani o swojej wartości. Dla Ciebie bardzo ważne są trzy podstawowe punkty rozmowy, których powinieneś się trzymać.

Po pierwsze na samym początku przyznaj się do swojej nieśmiałości i tremy. Otwartość i szczerość to sposób na uniknięcie skrępowania w sytuacji, gdy coś Ci się nie uda. Twoja rozmówczyni od początku będzie wiedzieć jak trudno było Ci przełamać swój strach i jak ciężko jest Ci prowadzić konwersację. Być może dzięki temu łaskawiej spojrzy na Twoją osobę, a Twoich pomyłek nie odbierze jako celowych lub złośliwych.

Po drugie, uważnie słuchaj swojej rozmówczyni. Kobiety bardzo lubią dużo mówić, a Ty możesz to wykorzystać do swoich celów. Słuchając nie tylko nie będziesz musiał sam mówić, ale również okażesz się dobrym słuchaczem i będziesz mógł zadawać pytania na tematy, które ją interesują. Możesz zatem upiec, aż trzy pieczenie na jednym ogniu.

Po trzecie, Twoja nieśmiałość być może spowoduje, że będziesz błądzić oczyma wszędzie tylko nie po jej twarzy tzn. będziesz unikał jej spojrzenia. Staraj się jednak chociaż co jakiś czas patrzeć jej w oczy, a pozostałe chwile wykorzystaj na poszukiwanie ciekawych tematów do rozmowy. Możesz na przykład stwierdzić, że ma bardzo modna bransoletkę, albo, że ładny kolor mają jej pantofle. Dzięki temu nie tylko podtrzymasz konwersację, ale z pewnością sprawisz jej przyjemność tym, że dostrzegasz jej wysiłki w kreowaniu siebie.

Copyright © jak-poderwac-dziewczyne.com